Podružná měření spotřeby elektrické energie

Provádíme instalace podružného měření spotřeby elektrické energie v bytových domech a to zejména pro:

  • společné prostory s osvětlením schodiště a chodeb
  • vlastní kanceláře BD a SVJ s IT vybavením, které slouží jako zázemí pro administrativu
  • zásuvky sloužící ke společným účelům jako např. sekání trávníku, topení apod.
  • společné garáže
  • prostory v pronájmu, kanceláře, prodejny, sklady, dílny, kosmetické salóny, kadeřnictví apod.
  • dodatečně instalované bezpečnostní technologie jako např. kamerové systémy, elektrickou zabezpečovací signalizaci, požární signalizaci
  • technologie společné televizní antény 

Nabízíme 2 možnosti realizace podružného měření:

  • měření podružné spotřeby elektrické energie bez možnosti přeúčtování zákazníkovi (základní verze elektroměru)
  • měření podružné spotřeby elektrické energie s možností přeúčtování zákazníkovi díky speciálním legislativně schváleným a ověřeným elektroměrům pro fakturaci

V našich instalacích využíváme moderní elektroměry s LCD diplejem pro snadný odečet spotřebované elektřiny. Realizujeme jak jednofázové, tak i třífázové podružné měření dle potřeby zákazníka.

Ve většině případů je podružný elektroměr umístěn do společného elektrorozvaděče v domě. Ve zvláštních případech instalujeme podružný elektroměr do zvláštní bytové rozvodnice umístěné dle požadavku zákazníka.h

Typickým příkladem je SVJ/BD s více vchody, které má společnou kancelář s počítačem, monitorem, tiskárnou a osvětlením. V této kanceláři je pak umístěna dodatečná bezpečnostní technologie pro kamerový a zabezpečovací systém, který běží 24 hodin, 7 dní v týdnu. Zákazník se pak často ptá, proč v jednom ze tří vchodů je až trojnásobná spotřeba elektrické energie v porovnání s ostatními dvěma vchody a poptává kontrolní měření možného černého odběru elektrické energie.

Výsledným měřením se pak zjistí, že se o žádný černý odběr elektrické energie nejedná a že poměrově nadbytečnou spotřebu elektrické energie tvoří technologie a sdílené zázemí SVJ/BD. V tento moment pak vzniká požadavek na provedení podružného měření a tím i možnosti spravedlivého rozúčtování spotřeby elektrické energie v celém domě.

Další častou oblastí jsou pak společné garáže, kde se jednotliví garážníci svévolně připojují do společného elektrorozvaděče. Ve svých garážových boxech pak mají nejrůznější elektrické spotřebiče od elektrických topení, přes různé nabíječky, zásuvky, přídavné osvětlení apod. A opět zde vzniká problém, jak spravedlivě rozúčtovat takovou spotřebu elektrické energie. Ideálním řešením je zřízení podružného měření spotřeby elektrické energie.

V případě zájmu o zřízení podružného měření nás kontaktujte, abychom Vám mohli připravit cenovou nabídku dle konkrétních podmínek a prostředí pro instalaci.